Dobre wyniki lekkoatletów suwalskiej "Hańczy" w Słubicach i Warszawie

Robert Orzechowski
Jarosław Jutkiewicz
Siedem medali (3 złote, 2 srebrne, 2 brązowe) zdobyli lekkoatleci suwalskiej „Hańczy" na rozegranych 11 czerwca 2011 r. w Słubicach Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS juniorów i juniorów młodszych.

Agnieszka Kozłowska wygrała skok w dal rezultatem 5.41m oraz zajęła 2 miejsce w trójskoku, ustanawiając rekord życiowy wynikiem 12,55m. Izabela Dziedziech zwyciężyła na 1500m, uzyskując 4:33,18 oraz zajęła 2 lokatę w biegu na 800m z czasem 2:12,93. Rzut oszczepem juniorów wygrał Mateusz Poniatowski wynikiem 60,83m, natomiast w kategorii juniorów młodszych brązowy medal wywalczył Maciek Śniatkowski rezultatem 61,56m. Drugi brązowy medal zdobył Tomek Majak w biegu na 400m wynikiem 49,34, natomiast w biegu na 200m Tomek zajął 5 miejsce uzyskując 22,28. Monika Piekarska i Łukasz Barszczewski uplasowali się na czwartych miejscach, odpowiednio w skoku wzwyż /155cm/ i rzucie dyskiem /50,00m/.

Na Mistrzostwach Warszawy juniorów młodszych i juniorów startowała 14-osobowa grupa naszych zawodniczek /juniorki młodsze i młodziczki/, uzyskując szereg wartościowych rezultatów.

Sztafeta 4 x 100m dziewcząt w składzie Barbara Wojtulewicz, Emilia Puczyłowska, Żaneta Paciorkowska, Kornelia Wróbel „nabiegała" 50,70. W biegu na 100m Kornelia Wróbel uzyskała 12,79, natomiast Żaneta Paciorkowska 12,82 /r. życ./ .Wioleta Szulińska skoczyła wzwyż 160cm, Emilia Puczyłowska pobiła „życiówkę" na 100m ppł-16,26. Dobre wyniki w kuli osiągnęły młodziczki: Anna Izbicka uzyskała 10,92m, zaś Anna Wojtulewicz 9,55m /r. życ./. Swój rekord w kuli pobiła także juniorka młodsza Basia Wojtulewicz, uzyskując 9,15m. Dobrym biegiem na 400m popisała się młodziczka Joanna Szupień, uzyskując 65,16.

Zawody w Warszawie były ostatnim startem przed Finałem Krajowym Ligi Gimnazjalnej, który odbędzie się 18 czerwca w Białymstoku. W ubiegłym roku nasze dziewczęta, reprezentujące Gimnazjum nr 3, odniosły duży sukces, zajmując w nim 2 miejsce.

Źródło : Jarosław Jutkiewicz LUKS „Hańcza" Suwałki