MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Będzie bardzo fajna plaża, ale ludzie kręcą nosami. Woleliby, by była ona trochę bliżej, a nie w końcu miejscowości [ZDJĘCIA]

msi
Na gminnej plaży w Wiżajnach jest już pomost pływający i parking na dziesięć samochodów, a niebawem pojawią się wiaty turystyczne
Na gminnej plaży w Wiżajnach jest już pomost pływający i parking na dziesięć samochodów, a niebawem pojawią się wiaty turystyczne Magdalena Siemińska
Wkrótce zakończą się prace przy budowie gminnej plaży w Wiżajnach. Ale mieszkańcy nie są z tego zadowoleni. Woleliby, by była ona trochę bliżej, a nie w końcu miejscowości.

Sugerują, że znacznie lepszą lokalizacją byłaby ta przy sklepie. - Tutaj też jest gminna działka i można byłoby ją ładnie zagospodarować - tłumaczą. - A jeśli tym razem nie udało się tego zrobić to może by urządzić kolejną plażę?

Ale wójt tłumaczy, że kolejna inwestycja nie jest planowana. Przynajmniej na tę chwilę.

Do plaży za daleko

- Jestem starszą osobą, chętnie bym sobie posiedziała i odpoczęła na piasku nad wodą, ale aby to zrobić muszę jechać rowerem przez całą miejscowość podczas, gdy bliżej mamy też wspaniałe miejsce w którym można byłoby zrobić plażę - opowiada nam Czytelniczka.

Uwaga! Pomylenie tych grzybów grozi śmiercią!

Kobieta ma na myśli teren po lewej stronie drogi jadąc od strony Suwałk do Wiżajn. Dokładniej, znajduje się on przy zjeździe do jeziora naprzeciwko jednego z większych sklepów.

Pozostali mieszkańcy również podzielają zdanie kobiety.

- Pojawia się tu wielu turystów, którzy też pewnie chętnie posiedzieliby na plaży i odpoczęli. Tym bardziej, że jest tutaj gminna działka - tłumaczy kolejna kobieta. - Nie wiem, dlaczego gmina jej nie zagospodaruje.

Mieszkańcy dodają, że plaża mogłaby zmienić wizerunek obecnego brzegu jeziora, który teraz porośnięty jest pałką wodną i niemal nie można do wody dojść. - To wstyd, aby przy wjeździe do miejscowości był taki syf - mówią. - Takie prace jak na końcu wsi mogłyby to zmienić.

Obecna plaża znajduje się obok gminnego boiska, gdzie odbywa się wiele lokalnych uroczystości.

- Prace przebiegają bardzo sprawnie, niemal wszystko wykonaliśmy w miesiąc. Jest już pomost pływający i kamienne schody prowadzące na plażę. Będzie też tu chodnik, parking na dziesięć samochodów oraz wiaty turystyczne ze stolikami i zadaszeniem - opowiada Ireneusz Butkiewicz z firmy realizującej inwestycję. - Prace planujemy zakończyć 12 września.

Niestety w tym roku mieszkańcy prawdopodobnie już nie opalą się na plaży ani za wiele na niej nie odpoczną, ale w przyszłym roku będą mogli to nadrobić.

Kierowcy mogliby powodować wypadki

Zapytaliśmy wójta gminy o to dlaczego na plażę został przeznaczony taki teren i czy jest szansa na to, aby powstała nowa w miejscu o którym mówią mieszkańcy.

- Znajdująca się przy jeziorze działka gminna jest bardzo mała i za wiele nie moglibyśmy na niej zrobić, terenu z zarośli też nie możemy oczyścić, bo na to potrzebne jest pozwolenie - tłumaczy włodarz. - Nie braliśmy pod uwagę nigdy tej lokalizacji ponieważ znajdowała się ona zbyt blisko drogi, a przecież wiadomo, że plaża powinna być intymnym miejscem, gdzie ludzie mogą swobodnie i bez skrępowania chodzić w strojach kąpielowych. Jeszcze ktoś jadąc samochodem by się zagapił i spowodował wypadek.

Włodarz dodaje, że jedna plaża w takiej miejscowości powinna wystarczyć i nie planuje w ogólne tworzyć kolejnej.

Dodajmy, że koszt obecnej inwestycji to 517 tysięcy, gminie udało się pozyskać na ten cel 250 tys. dofinansowania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na suwalki.naszemiasto.pl Nasze Miasto