Badmintoniści SKB Suwałki zdobyli medale podczas Grand Prix Juniorów i Młodzików w Bieruniu

Helena Wysocka
Złoto, srebro i brąz zdobyli suwalscy badmintoniści podczas Grand Prix Juniorów i Młodzików w Bieruniu. Dwukrotnie na podium stawała Ulyana Volskaya.

W dniach 27-29 listopada w Bieruniu odbyły się mistrzostwa Grand Prix Juniorów i Młodzików w Bieruniu. Suwalczanie zdobyli złoto, srebro i brąz.

Pierwsze miejsce i złoty medal Ulyana Volskaya zdobyła w grze podwójnej dziewcząt (GD U19) wspólnie z Airiną Marushchak (AZSUM Łódź).

W finale po pięknym starciu pokonały w trzysetowej walce parę deblową Julia Pławecka/Daria Zimnol (UKS Plesbad Pszczyna) 22:20, 18:21, 21:17.

Drugi medal, srebrny Ulyana Volskaya zdobyła w grze pojedynczej (U19). Mecz o prymat w tej kat. przegrała z Airiną Marushchak — koleżanką, z którą zdobyły pierwsze miejsce w deblu.

Finałową rywalizację przegrała z Airiną w dwóch setach 5:21, 13:21.

W tej kategorii grała z o wiele lat starszymi badmintonistkami, piętnastoletnia suwalczanka - Oliwia Niedźwiedzka.

Kolejny trzeci dla SKB Suwałki medal, brązowy zdobyła w grze pojedynczej dziewcząt U 15, Veranika Stankevich.

Veronika przegrała 13:21, 11:21 dopiero walkę o finał, i to ze zwyciężczynią tej kategorii Kingą Stofkisz i odebrała z rąk organizatorów medal brązowy.

W Bieruniu do ćwierćfinałów dotarli inni suwalscy badmintoniści w U19: Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub — debel, Maksim Ovchinnikov oraz Mateusz Hołub — singiel, w U15: deble — Mikołaj Bobowicz/Jan Szeszko, Wiktoria Banaszewska/Michalina Jaśkiewicz, Veranika Stankevich/ Natalia Witkowska (UKS Plesbad Pszczyna), Aleksandra Wilczewska/Kaja Ziółkowska (UKS Wschodnia 12 Kielce).