Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Awanse młodzików suwalskiej "Hańczy" na Mistrzostwa Polski

Robert Orzechowski
Jarosław Jutkiewicz LUKS „Hańcza"
18 września 2011 r. w Białymstoku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Lekkiej Atletyce, które były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski.

Startujący w nich lekkoatleci suwalskiej „Hańczy" wywalczyli 4 złote i 2 srebrne medale, zdobywając 24 punkty w Systemie Sportu Młodzieżowego.

Podwójnym złotym medalistą Mistrzostw został Szymon Birt, wygrywając biegi na 110m ppł/15,36/ i 300m ppł, z nowym rekordem życiowym 40,36. Anna Bałon zwyciężyła w biegu na 100m ppł rezultatem 16,94 /r. życ./, zaś Elwira Wróbel zajęła pierwsze miejsce na 300m ppł wynikiem 49,20. Dwa srebrne krążki zdobyła Kornelia Wróbel, zajmując drugie miejsca na 100m / 12,90/ oraz w skoku w dal wynikiem 5,39m. Na czwartych pozycjach uplasowali się: Anna Izbicka w kuli, z rekordem życiowym 11,39m, Żaneta Jarząbska na 1000m /3.13,95/, Mateusz Brodowski w rzucie oszczepem /41,33m-r. życ./ oraz Elwira Wróbel w skoku wzwyż, rezultatem 150cm. Poza tym Anna Wojtulewicz poprawiła „życiówkę" w kuli /9,78m/, Anna Bałon skoczyła 145cm wzwyż, Mateusz Brodowski zajął 7 miejsce w skoku w dal, a na 8 miejscu ukończyła swój bieg sztafeta 4x100m dziewcząt.

Bezpośredni awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 1-2 października w Kielcach wywalczyli nasi medaliści, a więc Szymon Birt, Anna Bałon, Elwira Wróbel i Kornelia Wróbel.

Źródło: Jarosław Jutkiewicz LUKS „Hańcza"