Awanse lekkoatletów Hańczy w Białej Podlaskiej i Bydgoszczy

Robert Orzechowski
Dariusz Siwicki, Jarosław Jutkiewicz
W dniach 4 - 5 czerwca 2011 r. w Białej Podlaskiej odbyły się Międzywojewódzkie Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w których udanie wystartowała reprezentacja suwalskiej „Hańczy".

Patryk Franko wygrał biegi sprinterskie na 100 i 200m, w obu ustanawiając wartościowe rekordy życiowe, odpowiednio 11.05 i 22.57. Paweł Kaszuba zwyciężył na dystansie 400m, z rekordem życiowym 50,82, zaś Wioleta Szulińska zajęła 1 miejsce w skoku wzwyż, uzyskując 158cm. Ponadto Emilia Puczyłowska uplasowała się na 2 pozycji w biegu na 100m ppł, z czasem 16.38 /r. życ./ oraz zajęła 3 miejsce na 400m ppł /71.27/, Żaneta Paciorkowska dwukrotnie wywalczyła piąte miejsca w biegach na 100 i 200m, uzyskując 13.10 i 27.03.

O zwycięstwo i wynik dający awans na finały Olimpiady w 7-boju walczyła w Bydgoszczy Barbara Wojtulewicz. W swoim debiucie w tej najtrudniejszej, lekkoatletycznej konkurencji, spisała się bardzo dobrze, bijąc we wszystkich konkurencjach pierwszego dnia rekordy życiowe: 100m ppł- 15.07, pchnięcie kulą - 8.95m, wzwyż - 151cm, 200m - 27.92.

W drugim dniu skoczyła w dal 5.04m, rzuciła oszczepem 31.01m i przebiegła 800m w czasie 2.52,30 /r. życ./. Łącznie nasza zawodniczka uzyskała 4070 pkt i wygrała zawody. Kwalifikację na Olimpiadę zapewnili sobie już skoczkini wzwyż Monika Piekarska i oszczepnik Maciek Śniatkowski.
Zwycięscy eliminacji uzyskali bezpośredni awans na finały OOM, które odbędą się w dniach 22 -24 lipca w Płocku.

źródło: Dariusz Siwicki, Jarosław Jutkiewicz LUKS "Hańcza" Suwałki