Aleksandra Czerwiecka zdobyła brązowy medal

Robert Orzechowski
Aleksandra Czerwiecka
Aleksandra Czerwiecka Urząd Miasta w Suwałkach
15-16 kwietnia 2011 roku w Wilnie odbyły się Mistrzostwa Europy Seniorów i Juniorów w Karate Kyokushin. Aleksandra Czerwiecka w swojej kategorii zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal.

W piątek odbyły się Mistrzostwa Juniorów, a w sobotę Mistrzostwa Seniorów. W zawodach wystartowało 350 zawodników z 22 państw. Reprezentacja Polski liczyła 30 osób. W Mistrzostwach Europy Juniorów wystartowała nasza zawodniczka Aleksandra Czerwiecka. Olka wystartowała w kategorii +65 kg juniorek.

W pierwszej Aleksandra Czerwiecka pokonała zeszłoroczną Mistrzynię Europy, wygrywając przez wazari (pół punktu), za skuteczną technikę na głowę. W drugiej walce uległa zeszłorocznej wicemistrzyni. Przegrała po walce ocenionej jednogłośnie na remis, po dogrywce po której, zawodniczka ważąca mniej o ponad trzy kilogramy wskazana została jako zwyciężczyni.

Łącznie reprezentacja Polski zdobyła 7 medali. 4 medale, jeden srebrny i trzy brązowe w kumite juniorów, jeden srebrny w kata juniorek, jeden brązowy w kata seniorek, oraz jeden brązowy w kumite seniorów do 70 kg.

W mistrzostwach, jako sędzia brał udział Sensei Marek Krejpcio. Po ukończeniu kursu sędziowskiego otrzymał certyfikat na licencję Sędziego Arbitra Międzynarodowego.