Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

5 tysięcy złotych zebrano dla chorych dzieci na autyzm

Robert Orzechowski
Niemal 5 tysięcy złotych – tyle zebrali organizatorzy podczas, andrzejkowego balu charytatywnego, Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Autyzmem. Dzięki temu uda się wreszcie wyposażyć specjalną salę ćwiczeń do Integracji Sensorycznej w prowadzonym przez Stowarzyszenie Ognisku Integracyjno – Terapeutycznym.

Łączny koszt zakupu wszystkich niezbędnych przyrządów rehabilitacyjnych to około 7 tysięcy złotych. Pozostałą kwotę przekazali już wcześniej sponsorzy.

Jak poinformowała prezes Stowarzyszenia – Magdalena Rosłaniec, na uzyskaną kwotę złożyły się wpływy ze sprzedaży zaproszeń, dochód z licytacji podarowanych na ten cel wyrobów rękodzielniczych oraz sprzedaż losów na loterię fantową. Największe emocje licytujących wzbudził witraż autorstwa Alfreda Pacewicza, sprzedany ostatecznie za 1350 złotych. Podopieczni Stowarzyszenia będą mogli korzystać z wyposażonej dzięki hojności uczestników balu sali terapeutycznej już na przełomie roku.

Organizatorzy nie kryją satysfakcji i radości. Przyznają, że efekty przekroczyły ich oczekiwania, zwłaszcza jeśli chodzi o dochód z licytacji. W balu uczestniczyło prawie 100 osób. Im wszystkim, a w szczególności zwycięzcom licytacji, organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

Zdaniem Magdaleny Rosłaniec, postawa Suwalczan jest budująca. Mieszkańcy naszego miasta dowiedli, po raz kolejny zresztą, że potrafią pomagać, a przy tym czerpać z tego satysfakcję. Rosłaniec zapowiada jednocześnie, że to co prawda pierwsza tego typu impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie, ale na pewno nie ostatnia. W zgodnej opinii organizatorów, ale i gości charytatywnych andrzejek, taka forma pomocy, połączona z wyśmienitą zabawą, doskonale się sprawdza i warto ją w przyszłości rozwijać.

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem powstało w 2006 roku z inicjatywy rodziców chorych dzieci i pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Obecnie sprawuje opiekę nad dziesięciorgiem dzieci w wieku od 3 do 17 lat.
To wyłącznie chłopcy, dotknięci różnym stopniem zaburzeń i wymagają terapii eliminującej zachowania niepożądane, uczącej samodzielności, terapii pedagogicznej, logopedycznej i sensorycznej.

Integracja sensoryczna, to rodzaj terapii, który polega na integrowaniu zmysłów z właściwą reakcją ruchową. Dzieje się to poprzez stymulowanie dziecka, polegające na dostarczaniu odpowiednich bodźców poszczególnym zmysłom, najczęściej podczas zabawy. Taka sala przypomina plac zabaw. Zwykle znajdują się w niej huśtawki, drabinki, hamaki, zjeżdżalnie, basen z piłeczkami, materace i zestawy różnych faktur -
piłki z kolcami, walce.

Rehabilitacja tą metodą pomaga dzieciom z nadpobudliwością ruchową, trudnościami w koncentracji uwagi - poprzez hamowanie lub eliminowanie negatywnych bodźców.
Z drugiej strony, dostarcza bardzo mocnych różnorodnych bodźców dzieciom, które mają niedowrażliwość niektórych zmysłów, co prowadzi do zaburzeń ruchowych,
percepcji i koordynacji.

Dodatkowych informacji udzieli

Magdalena Rosłaniec
prezes Stowarzyszenia
tel. kom.: 601 38 38 46
e-mail: [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na suwalki.naszemiasto.pl Nasze Miasto