11 medali lekkoatletów suwalskiej "Hańczy"

Robert Orzechowski
Jarosław Jutkiewicz LUKS „Hańcza" Suwałki
3 września, na rozegranych w Białymstoku Mistrzostwach Województwa Młodzików w Lekkiej Atletyce młodzi lekkoatleci suwalskiej „Hańczy" zdobyli 11 medali.

Dziewięcioosobowa ekipa młodych lekkoatletów wywalczyła 11 medali /6 złotych, 3 srebrne, 2 brązowe/, ustanawiając 7 rekordów życiowych.

Po dwa złota w konkurencjach indywidualnych zdobyły siostry Elwira i Kornelia Wróbel. Elwira wygrała bieg na 100m ppł /16,33/ i skok wzwyż /155 cm/, ustanawiając w obu konkurencjach rekordy życiowe. Jej siostra okazała się najlepsza w biegu na 100m /12,93/ oraz w skoku w dal /5,33m/. Piąte złoto stało się udziałem Szymona Birta w biegu na 110m ppł, z wartościowym rekordem życiowym 15,29. Szósty złoty medal wywalczyły nasze dziewczęta w sztafecie 4 x 100m z wynikiem 52,67 /r. życ./ w składzie Paulina Niewulis, Żaneta Jarząbska, E. Wróbel, K. Wróbel.

Srebrne medale zdobyli: Żaneta Jarząbska na 300m z czasem 43,72, Anna Bałon w skoku wzwyż rezultatem 150cm oraz Mateusz Brodowski w rzucie oszczepem, wynikiem 40,68m /r. życ./. Brązowe krążki przypadły w udziale Ani Bałon w biegu na 100m ppł /17,42/ oraz Mateuszowi Brodowskiemu w skoku w dal na odległość 5,52m /r. życ./. Anna Wojtulewicz uplasowała się na 7 pozycji w rzucie dyskiem z wynikiem 27,16m /r. życ./ i zajęła 9 miejsce w kuli /9,25m/.

18 września w Białymstoku naszych lekkoatletów czekają Mistrzostwa Makroregionu, które będą jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski Młodzików.

Źródło: Jarosław Jutkiewicz LUKS „Hańcza" Suwałki