Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nagrody za upowszechnianie kultury w Suwałkach. Prezydent przyznał 3 stypendia i wręczył 11 nagród [Zdjęcia]

hel
Pamela Leończyk, Ignacy Ołów oraz Radosław Krupiński to tegoroczni stypendyści prezydenta, zajmujący się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. Z kolei aż 11 osób, zespołów i instytucji otrzymało nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz opieki nad zabytkami.

W Suwalskim Ośrodku Kultury odbyła się w piątek (28 lutego) uroczystość wręczenia zarówno stypendiów i nagród.

- Chciałbym serdecznie pogratulować tegorocznym stypendystom oraz osobom nagrodzonym za zaangażowanie w życie kulturalne Suwałk. Dzięki wam suwalczanie mogą obcować z różnego rodzaju wydarzeniami– mówił podczas spotkania Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk– Mam nadzieję, że dalej będziecie wszyscy pracować na rzecz rozpowszechniania szeroko rozumianej kultury w naszym mieście

.Stypendia Miasta Suwałki w dziedzinie kultury w 2020 roku.

* Pamela Leończyk otrzymała stypendium na projekt: Film dokumentalny dotyczący społeczności romskiej w Suwałkach oraz jedynej w Polsce romsko-polskiej szkoły podstawowej.

* Ignacy Ołów otrzymał stypendium na projekt: Skomponowanie i wykonanie kantaty o Suwałkach.

* Radosław Krupiński otrzymał stypendium na realizację projektu: „SUWAŁKI 2020 – czas i obraz miasta w fotografii artystycznej” – wystawa fotografii, na której Suwałki zostaną zaprezentowane z perspektywy trzech ostatnich dekad, tj. lat około 1987-2020.

Nagrody zespołowe w dziedzinie kultury.

1. Pracownia teatralna – Przytulisko Wyobraźni z Suwalskiego Ośrodka Kultury.
W ramach Przytuliska Wyobraźni, działającej pod kierunkiem Mirosławy Krymskiej, pracują cztery różne wiekowo grupy: Teatr Mniejszy od Mikrusa, Mikrus, Teatr Form Czarno-Białych PLAMA oraz Teatr Hybrydowy. Pracownia teatralna – Przytulisko Wyobraźni otrzymała nagrodę za wzbogacanie oferty kulturalnej Suwałk oraz promocję miasta na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych.

2. Pracownia Gospel – Suwałki Gospel Choir. Chór działa w SOK pod kierunkiem Anny Szafranowskiej. Tworzy go kilkadziesiąt dorosłych osób – pasjonatów muzyki gospel. Suwałki Gospel Choir otrzymał nagrodę Miasta Suwałki za aktywne uczestnictwo w miejskich imprezach kulturalnych i społecznych oraz zaangażowanie w organizację festiwalu Soulwałki Gospel Workshop.

3. Studio Dance Academy z Suwalskiego Ośrodka Kultury. Studio Dance Academy prowadzone jest przez Mihaila Nikolova. Tworzą je trzy grupy tancerzy w wieku od 6 do 19 lat. Studio Dance Academy otrzymało nagrodę za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne w dziedzinie tańca oraz promocję Suwałk na imprezach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Nagrody indywidualne.
1. Karol Gałaszewski - uczeń klasy trzeciej II stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej w Suwałkach. Gry na akordeonie uczy się pod okiem mgr Zbigniewa Grzanki.

2. Sebastian Walento - młody, utalentowany wokalista związany ze Studiem Piosenki „Beciaki”. Jest uczniem suwalskiej Szkoły Podstawowej nr 6.

3. Mieczysław Iwaszko - animator, nauczyciel i czynny artysta-plastyk. Z wielką pasją pracuje z dziećmi i młodzieżą, prowadząc Pracownię Sztuk Pięknych w Suwalskim Ośrodku Kultury.

4. Małgorzata Makowska - folklorystka, śpiewaczka, muzykantka, animatorka kultury. Od 14 lat zajmuje się ochroną i upowszechnianiem kultury ludowej. Praktykuje śpiew tradycyjny i grę na tradycyjnych instrumentach pedałowych, m.in. harmonii pedałowej i basach

5. Ewa Maria Stąpór - założycielka Teatru Amatorskiego w Suwałkach „Grupa Kłusowników – Straż Przednia”. Z jej inicjatywy od 2012 roku organizowane są w naszym mieście „Konopnicjańskie Ogrody Sztuki”.

6. Anna Borkowska - nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach. Posiada 29-letni staż pracy. Jest także cenioną pianistką, zapraszaną do pracy w jury konkursów krajowych i międzynarodowych.

iNagrody jubileuszowe Miasta Suwałki

1. Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe z okazji jubileuszu 20-lecia działalności.
Od początku istnienia prowadzi różnorodne działania mające na celu pogłębienie i popularyzację wiedzy na temat historii, kultury, przyrody, gospodarki oraz aspektów społecznych Suwałk i Suwalszczyzny. Zorganizowało na ten temat kilkadziesiąt konferencji, wykładów oraz spotkań naukowych i popularnonaukowych.

2. Krzysztof Skłodowski za 20 lat pracy jako kierownik Działu Historii w Muzeum Okręgowym.
Krzysztof Skłodowski jest kustoszem dyplomowanym. Jego praca doktorska „Garnizon Suwałki 1921-1939. Relacje wojsko – ludność cywilna” jest aktualnie przygotowywana do druku.

Tu oglądasz: Smog skraca życie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na suwalki.naszemiasto.pl Nasze Miasto