Zawodnicy UKŻ "Grot"OSIR Suwałki zdobyli brązowy medal

ro2
Sześćdziesiąt załóg w klasie Cadet z Niemiec , Czech , Węgier i Polski rywalizowało od 14 do 16 maja na jeziorze kierskim k. Poznania w regatach o Puchar Europy Centralnej , a zarazem I eliminacji do Mistrzostw Świata i Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży .Wśród startujących było pięć załóg z UKŻ „Grot” OSIR Suwałki . Brązowy medal wywalczyła załoga Bartosz Budzik i Piotr Wasilewski , natomiast załoga Maciej Kamiński i Łukasz Kowalewski zajęła 5 miejsce .

Pozostałe załogi zajęły następujące miejsca : Paweł Bagan i Filip Mazur 17 miejsce , Maciej Chmielewski i Eryk Martynko 34 miejsce , natomiast Bartłomiej Waszkiewicz i Jakub Kisłowski 52 miejsce , był to dla nich pierwszy start w tak poważnej imprezie .Dwie pierwsze załogi znajdują się w kadrze narodowej Polski i niewiele im brakuje do zakwalifikowania się na Mistrzostwa Świata w tej klasie.

Źródło: UM w Suwałkach

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani