Zagrali na medal

W Gniewinie rozegrano X finał wojewódzki rozgrywek o puchar TP w piłce nożnej dla dzieci im. Marka Wielgusa. W rywalizacji znakomicie spisali się młodzi piłkarze UKS Orliki Jezierzyce. W finale, po dramatycznym spotkaniu, zwyciężyli z UKS-em Cisowa I Gdynia 3:2.

Ponadto Marcin Strzembała został wybrany najlepszym graczem turnieju. W nagrodę otrzymał od Romana Korynta, 35- krotnego reprezentanta Polski, buty piłkarskie i statuetkę. Trzecie miejsce w turnieju zajęli chłopcy ze SP 4 w Słupsku, którzy w meczu o III miejsce pokonali 2:0 UKS Orlika Stężycę. Dodatkowo golkiper ekipy SP 4 Paweł Łakomski został wybrany najlepszym bramkarzem imprezy. W kategorii dziewczynek najlepszą z drużyną regionu słupskiego okazała się ekipa UKS Sparta Sycewice, która zajęła ostatecznie czwarte miejsce, przegrywając mały finał z UKS Cisowa Gdynia 0:3.
Trzy najlepsze ekipy chłopców i dziewcząt w lipcu i sierpniu będą rywalizować w półfinałach ze zwycięzcami finału kujawsko - pomorskiego. Finał ogólnopolski zaplanowano na 16-18 września w Spale. Nagrodą główną jest wyjazd na październikowy mecz Anglia - Polska do Manchesteru.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0