Mieszkańcy miasta będą mogli wykupić mieszkania komunalne. Nabór wniosków rusza 17 września.

– W mieście buduje się coraz więcej mieszkań – mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej prezydent Czesław Renkiewicz. – W ostatnich czterech latach do użytku oddano 1454 lokale, teraz w budowie jest ponad tysiąc. Duże osiedla powstają przy Chopina, Poznańskiej i Sportowej.
Ale z tej oferty nie mogą korzystać mniej zamożni. Z myślą o nich samorząd zdecydował, że będzie sprzedawał lokale komunalne. Ale nie wszystkie. Z oferty zostały wyłączone m.in. mieszkania znajdujące się w kamienicach wpisanych do rejestru zabytków (poza Kościuszki 39), wynajęta na czas określony, zadłużone, czy wynajmowane przez czas krótszy niż 10 lat.
– Po weryfikacji do sprzedaży kwalifikuje się ok. 1200 mieszkań – precyzuje prezydent Renkiewicz. – W programie na dwa najbliższe lata założyliśmy, że sprzedamy ich 200.


Suwałki. Chcesz mieć mieszkanie komunalne? Złóż wniosek


Włodarz dodaje, że pieniądze uzyskane z transakcji będą przeznaczone na remonty i modernizację lokalu komunalnych. A wysokość bonifikaty przy sprzedaży określać będzie rada miasta. Zainteresowani mogą o szczegóły dopytywać w ZBM. Tam też należy składać wnioski o wykup mieszkań.Uwaga! Pomylenie tych grzybów grozi śmiercią!

Inwestycje

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!