(© Polskaprese)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Suwalscy nauczyciele do końca stycznia 2012 roku otrzymają brutto 846 478 złotych wraz z pochodnymi dopłaty do wynagrodzeń za 2011 rok.

Tak wynika ze sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez Miasto Suwałki.

W 2011 roku nauczyciele kontraktowi i stażyści zatrudnieni w suwalskich szkołach zarobili więcej niż wynosi średnia krajowa dla tych nauczycieli. Nauczyciele kontraktowi w Suwałkach zarobili o 417 481 zł więcej niż wynosi średnia krajowa, a nauczyciele stażyści zarobili więcej o 20 028 zł. W 2011 r. suwalscy nauczyciele dyplomowani i mianowani nie osiągnęli ogólnokrajowych średnich wynagrodzeń.

W związku z czym do końca stycznia 2012 r. otrzymają jednorazowy dodatek uzupełniający w zależności od osobistej stawki zaszeregowania, która wynika z wymiaru pracy i czasu pracy. Ten jednorazowy dodatek dla poszczególnych nauczycieli wyniesie od 1 049 zł brutto wraz z pochodnymi do kilkunastu złotych.

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 13 stycznia 2010 roku nakłada obowiązek na jednostki samorządu terytorialnego opracowania sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego.

Od 1 września 2011 r. wynagrodzenie średnie nauczyciela dyplomowanego brutto wynosi 4 817,30 zł; nauczyciela mianowanego 3 770,06 zł; nauczyciela kontraktowego 2 906,09 zł; nauczyciela stażysty 2 618,10 zł.

Źródło: Urząd Miasta w Suwałkach

Zapisz się do newslettera! Dodaj też swój artykuł lub prześlij swoje zdjęcia!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!