Suwalscy żeglarze "Grot" OSIR awansowali do Mistrzostw Świata

ro2
Dwie załogi z UKŻ „Grot” OSIR Suwałki wystartują w Mistrzostwach Świata, które zostaną rozegrane pod koniec lipca w zatoce Puckiej. Młodzi suwalczanie wywalczyli awans podczas regat II eliminacji do Mistrzostw Świata w klasie Cadet.

Zawody (II elimacje do MŚ jak i regaty o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego) zostały rozegrane w miniony weekend w Pucku. Tym razem nie udało się wywalczyć medalu, ale dwie załogi (Bartosz Budzik/Piotr Wasilewski oraz Maciej Kamiński/Łukasz Kowalewski) uzyskały awans do Mistrzostw Świata 2010, które zostaną rozegrane pod koniec lipca w zatoce Puckiej.

Wyniki: 6. miejsce - Maciej Kamieński / Łukasz Kowalewski; 7. miejsce - Bartosz Budzik / Piotr Wasilewski; 20. miejsce - Paweł Bagan / Filip Mazur. Sklasyfikowano w sumie 31 załóg z Ukrainy, Białorusi, Czech i Polski.

Udany występ zanotował też Paweł Cherubin na laserze radialu, został on sklasyfikowany na 18. miejscu (startowali zawodnicy z całej Polski).

Warunki na zatoce Puckiej były trudne (w piątek zimno i wiatr do 6-7 m/s, w sobotę mocny wiatr dochodzący do 10 m/s i dopiero w niedzielę słonecznie i wiatr 4-5 m/s).

Źródło: UKŻ „Grot” OSIR