Biedronka, Tesco, Kaufland, Auchan, Decathlon, Makro, Carrefour - pracownicy tych sieci mają wziąć udział w proteście przeciwko złym warunkom pracy. Włoski strajk w sklepach odbędzie się we wtorek 2 maja.

- W strajku włoskim weźmie udział kilkanaście tysięcy osób zatrudnionych w 300 dyskontach, hipermarketach i centrach dystrybucyjnych - informuje Alfred Bujara, szef handlowej Solidarności. Z informacji związkowców wynika, że do strajku przystąpią następujące sieci: Biedronka, Tesco, Carrefour, Kaufland, Auchan, Decathlon, Dino, Arel, Makro Cash and Carry.

Strajk włoki polega na wyjątkowo skrupulatnym i dokładnym wykonywaniu powierzonych obowiązków. To bardzo wolne obsługiwanie klientów, którzy muszą przygotować się na długie kolejki.

TU ZOBACZ : Ile się zarabia w Biedronce i Lidlu? Oto zarobki w sieciach handlowych


Solidarność opublikowała na swojej stronie komunikat, z którego wynika, że powodem wtorkowego protestu są niskie wynagrodzenia oraz fatalne warunki pracy. Zatrudnieni skarżą się na przeciążenie obowiązkami, wynikające ze zbyt małej liczby osób w poszczególnych sklepach. Nakładane są na nich kolejne obowiązki, co nie pociąga za sobą wzrostu wynagrodzeń.

- Sieci handlowe chwalą się w mediach podwyżkami płac, ale są one bardzo niewielkie i nie odpowiadają oczekiwaniom załogi. To głównie dobry PR - uważa Bujara.

Data strajku - 2 maja nie została wybrana przypadkowo. Pracownicy sklepów doskonale wiedzą, że tego dnia w ich miejscach pracy jest duży tłok związany z długim majowym weekendem, gdzie często zakupy robione są na ostatnią chwilę.

Czy w Białymstoku wszystkie sklepy przystąpią do protestu? To okaże się we wtorek, gdy pójdziemy robić zakupy. Ale, jak się dowiedzieliśmy w jednej z placówek w centrum Białegostoku, tu w Biedronce protest nie jest planowany. - Nie planujemy strajku włoskiego. Mamy nowe kierownictwo, dostaliśmy niedawno premie roczne. Za to 2 maja pracujemy dłużej, bo aż do godziny 22.00 - usłyszeliśmy od pracowników.


ZOBACZ TAKŻE: Kiedy Polacy będą zarabiać więcej?:

x-news/TVN

Biznes

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

popieram (gość)

Brawo, zatrudniają mało ludzi co widać w sklepie ile jest kas,a ile jest czynnych,a tym co zatrudnili to jeszcze mało płacą

Anka (gość)

A w byłych realach, obecnie Bi1 zarabiają najniższa krajową, a warunki pracy są o wiele gorsze niż w Auchan.