Ślepsk Suwałki przegrał z Trelem Gdańsk

Robert Orzechowski
Ślepsk Suwałki przegrał na wyjeździe z Trelem Gdańsk, który jest głównymkandydatem do awansu do PlusLigi mężczyzn 1:3.

Ślepsk w ostatnich kolejkach zanotował znaczny regres formy i ostatnio nie prezentuje się jak w początkowych meczach tego sezonu. Trefl jednak również ostatnio zawodził, więc ten mecz był szansą na przełamanie się. Wykorzystał ją Trefl, który po ciekawych spotkaniu pokonał przyjezdnych.

Pierwszy set nie zapowiadał zwycięstwa gospodarzy. Obie drużyny grały punkt za punkt do drugiej przerwy technicznej. Wtedy na skutek kilku błędów Trefla, goście wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do końca. Druga odsłona gry wyglądała podobnie, ale była jeszcze bardziej zacięta. W zasadzie obie ekipy nie odstępowały się na krok. Niestety przy stanie 23:23 Gdańszczanie lepiej rozegrali decydujące piłki i doprowadzili do wyrównania w meczu.

W trzecim secie Trefl już na początku wyszedł na prowadzenie. Przewaga gospodarzy wynosiła czasami cztery punkty, czasami jeden, ale Ślepsk ani razu nie wyszedł na prowadzenia. Ostatecznie Gdańszczanie wygrali 25:22 i byli o krok od zwycięstwa.

Czwarta partia rozpoczęła się podobnie jak trzecia. Trefl znowu odskoczył Ślepskowi, który wydawało się,że traci wiarę w końcowy sukces. W pewnym momencie gospodarze prowadzili juz 20:15, ale wtedy nastąpił ostatni zryw Suwalczan, którzy doskoczyli do przeciwników i doprowadzili do remisu 22:22. Niestety ostatnie piłki znowu należały do Trefla, który zwyciężył w tym secie, jak i w całym meczu. Suwalczanom należą się jednak brawa za ambicję i walkę, którą podjęli w starciu z bardziej renomowanym rywalem.

Regionalne potrawy województwa podlaskiego
Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Napisz!
Poinforuj nas o swojej imprezie
Dodaj za darmo swoją firmę do naszej bazy
Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. **

Zapisz się do newslettera

**!

Trefl Gdańsk - Ślepsk Suwałki 3:1 (21:25, 25:23, 25:22, 25:23)

Trefl: Jarosław Macionczyk (7), Andrzej Skórski (11), Stanisław Wawrzyńczyk (13), Enrique de la Fuente (17), Waldemar Świrydowicz (12), Artur Ratajczak (6), Michał Kaczmarek (8), Daniel Wilk (14), Michał Żurek (3 - libero), Jorge Luis Hernandez Larreinaga (5), Thomas Edgar (9), Andrzej Skórski (11), Paweł Szczurek (18); Trenerzy: Dariusz Luks (I), Edward Pawlun (II)

Ślepsk: Jacek Malczewski (6), Łukasz Jurkojć (11), Kamil Skrzypkowski (7), Łukasz Rudzewicz (12), Tomasz Łuczka (15 - libero), Łukasz Kaczorowski (4), Wojciech Dziurkowski (3), Sebastian Wójcik (13), Sławomir Gołębski (10); Trenerzy: Adam Aleksandrowicz (I) i Piotr Poskrobko (II)

Sędziowali: Wolski Dariusz (I, Gorzów Wlkp.), Włodarczyk Marcin (II, Bydgoszcz) - główny: Bajorek Leszek (Olsztyn).