Piotr Łobodziński wbiegł najszybciej po schodach wieżowca w Dubaju!

red./IAR
Pochodzący z Podlasia mistrz w bieganiu po schodach, Piotr Łobodziński w ciągu 8 minut wbiegł na 64 piętro wieżowca w Dubaju!

Jak podaje Informacyjna Agencja Radiowa, Piotr Łobodziński brał udział w ekstremalnym biegu po schodach i zdobył kolejny drapacz chmur, zostawiając w tyle swoich rywali. Pochodzący z Bielska Podlaskiego lekkoatleta pokonał 1600 schodów i był szybszy od 220 zawodników biorących udział w biegu. Wśród kobiet zwyciężyła Rosjanka Anna Celińska, która była o dwie minuty wolniejsza od Piotra Łobodzińskiego. Aby wjechać windą na 64. piętro wieżowca potrzeba czterech minut.

Każdy z uczestników biegu miał specjalne urządzenie do pomiaru czasu. Najszybciej wszystkie schody pokonał Polak z czasem 8 minut i 20 sekund. Był to jego trzeci start w mistrzostwach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

- Wczoraj (w sobotę, 21 stycznia - red.) odniosłem kolejne zwycięstwo w bieganiu po schodach. Wygrałem bieg na biurowiec Almas Tower w Dubaju. Rok wcześniej również byłem pierwszy, lecz z trochę większą przewagą nad drugim zawodnikiem. Teraz nabiegałem 8:07, czyli aż 22 sekundy wolniej niż w 2016. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż jestem dość mocno chory/przeziębiony - relacjonował na swoim funpage facebook.com/towerrunner Piotr Łobodziński.

Wieżowiec Almas, w którym odbywały się zawody, przez kilka lat był najwyższym drapaczem chmur w Dubaju. Stracił tytuł dopiero w 2009 roku, po wybudowaniu słynnego Burdż Chalifa - podaje IAR.

Piotr Łobodziński ur. 1985 w Bielsku Podlaskim jest polskim lekkoatletą, biegaczem przełajowym i górskim. Od sezonu 2011 specjalizuje się w bieganiu po schodach – towerrunning, stairclimbing.

Inne sukcesy Piotra Łobodzińskiego:

* Jedna godzina, szesnaście minut i trzydzieści dwie sekundy - to nieoficjalny, rekordowy czas przejścia Orlej Perci. Ustanowił go Piotr Łobodziński, który jest mistrzem świata w bieganiu po schodach.

* Piotr Łobodziński był najszybszy w biegu na szczyt Wieży Eiffla w Paryżu. Pokonanie 1 665 schodów zajęło mu 7 minut i 50 sekund.

* W 2015 roku Piotr Łobodziński sięgnął w Katarze po mistrzostwo świata. Na swoim koncie ma już: mistrzostwo świata, Europy oraz dwa Puchary Świata (Towerunning World Cup).

PRZECZYTAJ: Piotr Łobodziński został mistrzem świata w towerruning