Piłkarze SP 12 najlepsi w województwie w turnieju im. Marka Wielgusa

Marcin Gołembiewski

Piłka nożna Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12, zawodnicy Stowarzyszenia Piłkarskiego Dwunastka Włocławek okazali się najlepsi w XVIII finale wojewódzkim turnieju im. Marka Wielgusa. W zawodach 11-latków rozegranych w Żninie włocławianie wygrali wszystkie sześć spotkań. Zdobywając 40 goli, a tracąc 6 pewnie awansowali do najlepszej "16" zespołów w Polsce. W grupie eliminacyjnej SP 12 pokonała UKS Trójka Górsk 9:0, SP 1 w Izbicy Kujawskiej 12:0 i SP 15 (w której występowali zawodnicy Zawiszy Bydgoszcz) 3:1. W spotkaniu ćwierćfinałowym włocławianie wygrali z UKS MOSiR Lipno 4:1. W walce o finał pokonali UKS Piłkarz Golub Dobrzyń 6:4. W decydującym spotkaniu o pierwszym miejscu SP 12 wygrała z UKS Gol Brodnica 6:0. Włocławianie wywalczyli pierwsze miejsce i będą reprezentować województwo Kujawsko-Pomorskie w mistrzostwach Polski (rocznik 2002), które 3 września odbędą się w Policach. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Igora Trzcińskiego (SP 12). Po raz kolejny uczniowie SP 12 w profilu piłki nożnej potwierdzili swoją dominację w województwie. W swojej kategorii wiekowej wygrywali już także inne turnieje organizowane przy udziale Polskiego Związku Piłki Nożnej (m. in. Z podwórka na Stadion o puchar Tymbarku czy turniej Orlika o puchar Premiera Donalda Tuska). SP 12: Jakub Woźniak, Adrian Rybka, Marcin Dorsz, Alan Rosołowski, Bogdan Postrygasz, Igor Trzciński, Filip Nowak, Kamil Gemajnert, Damian Rutkowski, Krzysztof Mazurek. Trener Łukasz Ramza.