Padł dzik. Lekarz weterynarii uznał, że to nie jego sprawa (zdjęcia)

Suwalczanin na swojej działce znalazł padniętego dzika. W obawie przed wirusem ASF powiadomił o tym powiatowego lekarza weterynarii, a ten... podjął działania dopiero po naszej interwencji.

Co miałem zrobić zrobiłem - wykrzyczał nam do słuchawki. Z informacji uzyskanych od przełożonego lekarza wynika, że nic.

Martwy dzik leżał niedaleko ulicy Czarnoziem, czyli na terenie miasta. Leszek Chojnowski znalazł go tam ponad tydzień temu. Jak mówi, zawiadomił o tym fakcie lekarza weterynarii i wydział ochrony środowiska Urzędu Miasta w Suwałkach. Okazuje się, że urzędnicy przez kilka dni nie ruszyli palcem. Gdy tydzień później pan Leszek pojechał na działkę, padlina, a właściwie jej resztki leżały dalej.

- Chcieliśmy podjąć interwencję przy współpracy z lekarzem weterynarii - tłumaczy zwłokę Kamil Sznel z Ratusza.

Czytaj również: Chcesz zostać funkcjonariuszem straży granicznej? Jest aż 77 wolnych miejsc!

Dlaczego lekarz nie robił tego co powinien, nie wiadomo.

- Nie jestem żadnym rzecznikiem prasowym! Co miałem zrobić zrobiłem - wykrzyczał nam do słuchawki Remigiusz Kulesza, powiatowy lekarz weterynarii w Suwałkach, po czym się rozłączył.

Skontaktowaliśmy się więc z zastępcą wojewódzkiego lekarza weterynarii Andrzejem Bryczkowskim, który po naszej interwencji zobowiązał Kuleszę do podjęcia działań. Po naszej interwencji padlina została zabrana.

Tu oglądasz: Koniec L4. Czas na e-zwolnienia

Wideo

msi

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

08.12.2018, 14:31

Czy Weterynaria nie jest od sprzątania padliny ? Chyba nie. Weterynaria bierze próbki i ... KONIEC

07.12.2018, 21:32

Piszą gazety i telewizja bębni - leśniczy ratuje zwierzyne z wnyków założonych przez człowieka itp... A tu gdzie była pomoc gdy w stawie tonoł dzik wykopanym przez człowieka. Właściciel działki naraża na niebespieczeństwo wszystkich.

07.12.2018, 10:38

Zadajecie pytanie: Dlaczego lekarz nie robił tego co powinien? A więc co, powinien wejść do bagna i wyciągnąć szkielet? Zastanówcie się nad tym co piszecie.

07.12.2018, 10:35

Każdy powinien się bawić za swoje.
Pies powinien mieć właściciela a nie jak ten dzik być na garnuszku skarbu państwa czyli nas podatników..

07.12.2018, 09:48

Popieram lekarz medycyny weterynaryjnej jest od pobrania próbki a nie od sprzątania.Ciekawe czy jak za przeproszeniem ktoś znajdzie w lesie zwłoki ludzkie to zabierane są one przez lekarza ludzkiego czy przez firmę pogrzebową?

07.12.2018, 08:33

Jaka gazeta taki poziom wiedzy. Zbieraniem padliny zajmują się firmy utylizacyjne posiadające umowę z urzędami miast lub gmin. Pracownik inspektoratu weterynarii pobiera tylko próbkę. Cała reszta to wina komunikacji zarządzania kryzysowego UM lub UG z firmą utylizacyjną.

07.12.2018, 08:25

pędzi leci doktor ,zakłada wodery i wchodzi do bagna ciągnąć dzika za nóżkę....Chyba kogoś z szanownej redakcji tego szmatławca pogięło

06.12.2018, 22:39

Szanowna redakcjo! Powinniście przeprosić lekarzy weterynarii za niesłuszne obwinianie ich. To chyba jest oczywiste,że sprzątaniem padliny zajmują się odpowiednie służby Urzędu Miasta.

06.12.2018, 21:13

Dokładnie. Do zbierania zwłok są odpowiednie służby a ni e lekarze weterynarii.

06.12.2018, 12:19

Sprzątaniem padliny powinno zająć się miasto, a nie lekarz. Lekarz ma tylko pobrać próbki do badań.