PKS Nova nie udzieliło nam informacji dlaczego zlikwidowało linię autobusu na trasie Sejny - Pogorzelec - Giby PKS Nova nie udzieliło nam informacji dlaczego zlikwidowało linię autobusu na trasie Sejny - Pogorzelec - Giby

PKS Nova nie udzieliło nam informacji dlaczego zlikwidowało linię autobusu na trasie Sejny - Pogorzelec - Giby (© Andrzej Zgiet)

Mieszkańcy Pogorzelca są w szoku, bo od początku września nie dojeżdża do nich PKS. Nikt ich o tym nie informował, a okazuje się, że i wójt jest całą sytuacją zaskoczony.

- Wyszedłem sobie tak jak dawniej na przystanek, aby dojechać do Sejn. Czekałem długo, ale autobus nie przyjechał - opowiada mieszkaniec Pogorzelca. - Na drugi i trzeci dzień było to samo więc wychodzi na to, że od początku września trasa Sejny - Pogorzelec - Giby została zlikwidowana na dodatek nas mieszkańców nikt o tym nie poinformował.

Mężczyzna dodaje, że ma już swoje lata i nie posiada samochodu, a autobus był dla niego dużym udogodnieniem i jedynym środkiem transportu dzięki, któremu mógł się dostać do Gib oraz Sejn.

Uwaga! Pomylenie tych grzybów grozi śmiercią!


- Także młodzież z Pogorzelca i miejscowości znajdujących się na tej trasie nie ma możliwości dojazdu do liceum w Sejnach. Co oni teraz mają zrobić - pyta Czytelnik.

Jan Kramnicz, wójt gminy Giby przyznał, że o likwidacji linii dowiedział się od mieszkańca Pogorzelca i sam był tym zaskoczony ponieważ wcześniej nie otrzymał żadnej informacji od PKS Nova.

Włodarz dodaje, że skonsultował się w tej sprawie z urzędem marszałkowskim.

- Powiedziano mi tylko tyle, że nie jest to jedyna linia, którą zlikwidowano - dopowiada Kramnicz.

Napisaliśmy maila do PKS Nova z zapytaniem dlaczego ta linia została zlikwidowana i czemu nikt nie został o tym fakcie poinformowany, ale żadnej odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

Czytaj także

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Krzysztof (gość)

Dzień dobry. Trochę mnie dziwi zaskoczenie wójta Gminy Giby. Taką informację musiał dostać wcześniej. Tym bardziej, że pewnie gmina dopłacała do biletów autobusowych. Ta sytuacja świadczy o skrajnej niekompetencji wójta Gminy Giby. Liczę na to, że mieszkańcy tej przepięknej gminy wybiorą wreszcie innego włodarza. Ta gmina na to zasługuje. Obecny wójt nie zdziałał za wiele. Czas na zmiany.

Pasażer (gość)

PKS nova robi co chce na trasie suwalki Białystok podstawiaja minibusy ludzie stoją scisnieci autobusy prześladowanie smród niesamowity klimatyzacji brak, komfort jest gorszy cena biletu wyższa z 14 na 18 zł