(© Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

T-Mobile uruchomi w Suwałkach najnowocześniejszą sieć telekomunikacyjną w Polsce. Prace modernizacyjne na stacjach bazowych zlokalizowanych w Suwałkach rozpoczną się 28 maja 2012 roku.

W ich wyniku funkcjonujące dotychczas rozwiązania technologiczne zostaną w całości zastąpione najnowocześniejszym na świecie sprzętem i najlepszą dostępną na rynku technologią. Jednocześnie poprawiony zostanie zasięg sieci, co szczególnie zauważalne będzie wewnątrz budynków. Poprawa wydajności oraz ponowna optymalizacja całej sieci przełoży się na dalsze podnoszenie jakości oferowanych usług, a także wpłynie na poprawę zasięgu oraz zwiększenie szybkości transmisji danych. Dzięki temu w sposób jeszcze bardziej komfortowy użytkownicy będą mogli korzystać usług mobilnego Internetu w telefonach, laptopach i innych urządzeniach. Nowa sieć umożliwi w przyszłości oferowanie także kompletnie nowych rozwiązań.

Na potrzeby projektu terytorium całego kraju podzielono na tzw. „klastry” – obszary, na których prowadzone będą prace. Proces modernizacji naszej sieci w ramach każdego z klastrów może potrwać do trzech tygodni. W celu minimalizacji niedogodności związanych z tym procesem – na tyle, na ile będzie to możliwe – prace będą prowadzone w nocy i godzinach najmniejszego zapotrzebowania na usługi telekomunikacyjne. W czasie wymiany sprzętu, każda ze stacji należących do PTC zostanie wyłączona na nie dłużej niż trzy godziny. Po wymianie nadajnika przeprowadzona zostanie optymalizacja sieci. Proces ten potrwać może do 2 tygodni i w tym czasie mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w korzystaniu z usług.

Po tym czasie na terenie klastra klientom oferowane będą usługi za pośrednictwem najnowocześniejszej i najlepszej jakościowo sieci telekomunikacyjnej.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!