Białystok przygotowuje się do 93. Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce, których gospodarzem będzie w tym roku. Najważniejsze krajowe zawody lekkoatletyczne odbędą się między 21 a 23 lipca. W mistrzostwach wystartują czołowi białostoccy lekkoatleci, m.in. Wojciech Nowicki (rzut młotem), Kamila Lićwinko (skok wzwyż), Daria Zabawska (rzut dyskiem).

Mistrzostwa Polski seniorów – mężczyzn i kobiet – będą gościć w stolicy Podlasia pierwszy raz w historii. W przeszłości w naszym mieście odbyły się jedne mistrzostwa, ale tylko mężczyzn. Było to ponad 80 lat temu. Tę sportową rywalizację zorganizowano w 1935 roku - informuje białostocki magistrat.

W tegorocznym sezonie białostockie zawody będą dla polskich lekkoatletów ostatnią szansą na wywalczenie przepustek uprawniających do startu w 16. IAAF Mistrzostwach Świata, które zostaną zorganizowane w sierpniu 2017 r. w Londynie. Wystartują w nich najlepsi polscy lekkoatleci, na czele z rekordzistką świata i zdobywczynią złotego medalu na igrzyskach w Rio de Janeiro – Anitą Włodarczyk.

Za organizację Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce w Białymstoku będzie odpowiadał Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Od strony merytorycznej organizację zawodów wesprze Podlaski Związek Lekkiej Atletyki.

– Białystok od lat aktywnie wspiera lekkoatletykę, czego efektem był między innymi wyjazd zawodników z naszego miasta na igrzyska do Rio de Janeiro – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski podczas konferencji prasowej ze sportowcami. – Dlatego decyzję o zorganizowaniu mistrzostw w naszym mieście przyjęliśmy z ogromną satysfakcją i staramy się do nich przygotować jak najlepiej.

Powierzenie Białostockiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji organizacji tak ważnej imprezy zbiegło się z jubileuszem 90-lecia istnienia białostockiego stadionu lekkoatletycznego. Uroczyste otwarcie obiektu nastąpiło 5 września 1926 r. Wówczas składał się on z terenu do gry w piłkę nożną, dwóch kortów tenisowych, bieżni o długości 425 m oraz pawilonu z krytą trybuną dla widzów.

Stadion w Zwierzyńcu w ubiegłym roku został zmodernizowany. Bieżnia, z której przez 18 lat korzystali sportowcy, została rozebrana. Nowa jest wykonana z najwyższej klasy prefabrykowanej wykładziny kauczukowej. Powierzchnia syntetyczna zajmuje prawie 8 tys. m2. Na stadionie pojawiło się także nowe stanowisko do rzutu młotem, pchnięcia kulą oraz skocznia w dal. Przebudowa stadionu kosztowała ponad 3 mln zł.Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!