Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koncert z historią w białostockim Ratuszu

Muzeum Podlaskie w Białymstoku

PROGRAM
1. Fryderyk Chopin - Sonata h-moll op. 58

Allegro maestoso
Scherzo. Molto vivace
Largo
Finale. Presto non tanto

Marcin Kulesza - fortepian

2. Antonin Dvorak -Kwartet smyczkowy F-dur „Amerykański”, op. 96
1. Allegro ma non troppo
2. Lento
3. Molto vivace
4. Finale: Vivace ma non troppo

Unplugged Quartet
Anna Piotrowska - I skrzypce
Zbigniew Piotrowski - II skrzypce
Sylwia Rosińska - altówka
Zofia Moląg - wiolonczela

Marcin Kulesza
Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 8 lat. Obecnie jest studentem I roku II stopnia Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. dr hab. Leszka Kota. Jest laureatem licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m. in. III nagroda i specjalne wyróżnienie za najlepsze wykonanie utworu R. Schumanna w Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Pianistów w Suwałkach (2005) oraz wyróżnienie w International Competiton „Olimpo Musicale” w Kownie, Litwa (2005). Marcin występował na wielu koncertach m. in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Operze i Filharmonii Podlaskiej i Pałacu Branickich w Białymstoku.

Brał udział również w serii koncertów w Belgii – La Hulpe, Charleroi i Ambasadzie Polskiej w Brukseli oraz w Stanach Zjednoczonych - Detroit.Uczestniczy czynnie w kursach u wybitnych pedagogów cenionych na całym świecie m.in.: prof. Katarzyny Popowej-Zydroń, prof. Andrzeja Tatarskiego, prof. Kevina Kennera.

Unplugged Quartet
Anna Piotrowska urodziła się w 1989 roku. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Józefa Elsnera w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie.
Obecnie jest studentką I roku studiów magisterskich Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na Wydziale Instrumentalno – Pedagogicznym w Białymstoku, w klasie skrzypiec ad. dr Andrzeja Kordykiewicza.
Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich m.in. w Gorlicach, Nowym Sączu
oraz brała udział w seminariach i lekcjach otwartych doskonaląc swoją grę pod okiem Magdaleny Szczepanowskiej, Konstantego Andrzeja Kulki, Magdaleny Rezler-Niesiołowskiej, Katarzyny Dudy, Włodzimierza Promińskiego, Marii Orzechowskiej i Ewy Kowar – Mikołajczyk.

Bierze udział w wielu projektach kameralnych i orkiestrowych. Występowała m. in. na scenie Filharmonii Narodowej, w Teatrze Wielkim, Zamku Królewskim w Warszawie, w Studio Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Współpracowała z Suwalską Orkiestrą Kameralną oraz Orkiestrą Symfoniczną Camerata Viva. Jest członkiem orkiestry kameralnej Sinfonia Academica działającej przy UMFC w Białymstoku.
Jej pasją jest gra w zespole. W 2013 roku była współzałożycielką kwartetu smyczkowego Unplugged Quartet, w którym jest pierwszym skrzypkiem. Umiejętności gry zespołowej oraz inspirację muzyczną czerpie od Kwartetu Camerata.

Od 2013 roku wraz z własnym kwartetem prowadzi cykle muzycznych spotkań edukacyjnych w warszawskich szkołach i przedszkolach.

Zbigniew Piotrowski urodził się w 1993 roku w Warszawie. W 2013 roku ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. Józefa Elsnera w Warszawie w klasie prof. Agnieszki Cypryk.
Obecnie jest studentem II roku studiów licencjackich Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku w klasie skrzypiec dr Ewy Kowar-Mikołajczyk.
Brał udział w mistrzowskich kursach muzycznych (Gorlice, Nowy Sącz) oraz seminariach i lekcjach otwartych doskonaląc swoje umiejętności u takich profesorów jak: Konstanty Andrzej Kulka, Magdalena Rezler-Niesiołowska, Krzysztof Bąkowski, Edward Zbigniew Zienkowski, Maria Orzechowska, Walentyna Jakubowska, Włodzimierz Promiński, Andrzej Kordykiewicz, Maria Szwajger-Kułakowska.

Koncertował w Studio Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, Teatrze Wielkim, Zamku Królewskim w Warszawie, Pałacu w Wilanowie, Filharmonii Świętokrzyskiej, Operze i Filharmonii Podlaskiej, Konserwatorium Muzycznym w Kownie, Domu Kultury Polskiej w Wilnie. Współpracował z Teatrem Dramatycznym im. G. Holoubka w Warszawie.
Działa aktywnie jako kameralista. Dwukrotnie był laureatem Ogólnopolskich Przesłuchań CEA (w 2011 roku – III miejsce, w 2013 roku – II miejsce). Brał udział w festiwalach i konkursach kameralnych oraz solowych w Sierpcu, Krakowie, Warszawie, Rybniku.
Od 2013 roku jest drugim skrzypkiem Unplugged Quartet.

Sylwia Rosińska naukę gry na altówce rozpoczęła w Zespole Państwowych Szkół
Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie profesora Bartosza Henrycha.
Obecnie jest studentką I roku studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina Wydziale Instrumentalno – Pedagogicznym w Białymstoku w klasie altówki profesora Piotra Reicherta. Uczestniczy w wielu projektach orkiestrowych i kameralnych.

Występowała m. in. w Hochschule für Musik und Theate w Monachium, Auditorio y Centro de Congresos Victor Villegas w Murci, Filharmonii Narodowej, Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Współpracuje z warszawską orkiestrą symfoniczną Camerata Viva, a także z Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Biorąc udział w wielu seminariach oraz kursach mistrzowskich miała szansę doskonalić swoje umiejętności u takich profesorów jak: Yuri Bashmet, Stefan Kamasa, Piotr Reichert, Wiesław Rekucki, Zbigniew Czarnota, Mechthild Blaumer (VII Letnie Kursy Metodyczne Muzyki Dawnej w Warszawie).
Grała także w orkiestrze folkowej u Marii Pomianowskiej podczas V Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur.
Sylwia Rosińska działa aktywnie jako kameralistka. Od 2013 roku jest członkiem orkiestry kameralnej Sinfonia Academica, a także altowiolistką w Unplugged Quartet.

Zofia Moląg urodziła się w 1990 r. w Warszawie. W 2011 roku ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Józefa Elsnera w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie. Obecnie jest studentką studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie dr hab. Romana Hoffmanna.
Uczestniczy w wielu projektach orkiestrowych i kameralnych. Występowała m. in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Białoruskiej Filharmonii Państwowej w Mińsku, Narodowej Filharmonii Ukrainy w Kijowie, Pałacu Narodowym w Kiszyniowie, Konserwatorium Narodowym w Tbilisi, Operze i Filharmonii Podlaskiej, Filharmonii Lublińskiej, Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.

Brała udział m. in. w Projekcie I, Culture Orchestra , Mozart 2003 oraz projektach orkiestrowych w Niemczech, Chinach, Austrii i na Węgrzech.

Uczestniczyła w kursach mistrzowskich, na których pracowała pod kierunkiem takich pedagogów jak Arto Noras, Bernhard Gmelin, Niklas Schmidt, Wiliam Molina Cestari, David Watkin, Roman Hoffmann czy Marcin Zdunik.
Od 2012 roku jest członkiem The Crew String Orchestra, a od 2013 wiolonczelistką w Unplugged Quartet.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto