Znakomita wiadomość dla amatorów białego szaleństwa. Stoki w Szelmencie są już przygotowane na narciarzy. Od 5 grudnia możecie korzystać z atrakcji Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i rekreacji w Szelmencie. Stoki ruszają pełną parą - w godz. 10.00 - 21.00.

Do dyspozycji gości przygotowano sześć oświetlanych narciarskich tras zjazdowych, pięć wyciągów o długości od 300 do 400 metrów oraz jeden 100-metrowy wyciąg dla dzieci. Wszystkie stoki są oświetlone i sztucznie naśnieżane przez armatki.

Oto szczegóły:

- 2 wyciągi talerzykowe równoległe ( A i B ) o długości 300 m, różnicy poziomów 60 m, przepustowości po 800 osób na godzinę. Zjazdy: z prawej strony bardzo trudny dł. ok. 350 m; z lewej strony zjazdy dłuższe i nieco łagodniejsze.

- Wyciąg talerzykowy C ) o długości 240 m, różnicy poziomów 55m, przepustowości 800 os./godz. Zjazdy trudne przy wyciągu, łatwiejsze na trasach okrężnych.

- Wyciąg talerzykowy ( D ) długości 370 m, różnicy poziomów 47m, przepustowości 800 os./godz.

- Trasa ( E ) niebieska, dł. ok. 400m, dostosowana do osób średnio jeżdżących.

- Wyciąg szkolny ( F ) o dł. 200 m i przepustowości 500 osób na godzinę.

- Przenośnik taśmowy ( G ) o dł. 90 m i przepustowości 500 osób na godzinę.

- Wyciąg tlerzykowy (H) o dł. 220 m

Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane, ratrakowane i oświetlone.

Wyciągi czynne: w dni powszednie od 10.00 do 21.00, w sobotę i niedzielę i święta od 09.00 do 20.00.

WOSiR Szelment usytuowany jest na Jasionowej Górze nad kotliną polodowcową na Suwalszczyźnie. W Szelmencie można uprawiać wszystkie sporty zimowe. Kompleks wyciągów został oddany do użytku w 2008 roku. Od samego początku cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców północno-wschodniej części Polski.Na terenie ośrodka znajduje się serwis sprzętu narciarskiego, a także wypożyczalnia nart i desek snowboardowych.


ZOBACZ TEŻ: Jak przygotować się do sezonu narciarskiego?


źródło: x-news/TVN

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!