Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gabriela Kujawa w finale konkursu "Ośmiu Wspaniałych"

RO
Gabriela Kujawa w finale "Ośmiu Wspaniałych"
Gabriela Kujawa w finale "Ośmiu Wspaniałych" bialystok.pl
Gabriela Kujawa, gimnazjalistka, która jest wolontariuszką, będzie reprezentować Białystok w ogólnopolskim finale konkursu „Ośmiu Wspaniałych”.

Rokrocznie podczas gali finałowej konkursu poznajemy nazwiska uczniów szczególnie zaangażowanych w wolontariat i wszelką działalność, której celem jest pomaganie innym. Finaliści rywalizują w dwóch kategoriach wiekowych, dlatego zadaniem jury jest wyłonienie ośmiu „Ósemek” (14-19 lat) i ośmiu „Ósemeczek” (10-13 lat).

W tym roku podsumowanie konkursu odbyło się 24 kwietnia. Oto laureaci XVII białostockiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”:

- w kategorii „Ósemki” (14 – 19 lat):

Emil Stankiewicz to uczeń Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku. Emil jest wolontariuszem Stowarzyszenia „My dla Innych”, gdzie dzieli się swymi umiejętnościami z zakresu fotografii. Współtworzył kalendarz charytatywny na rzecz Domu Dziecka nr 2, włączył się w XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy robiąc mieszkańcom Białegostoku zdjęcia Fotoklockiem (wielkoformatowym aparatem fotograficznym zbudowanym z klocków). Emil zaangażował się w akcję ekologiczną „Nie traktuj przedmiotów przedmiotowo – podaj dalej”, przeprowadzoną we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

Gabriela Kujawa uczy się w Publicznym Gimnazjum Nr 18 w Białymstoku, gdzie zainicjowała powstanie Szkolnego Klubu Ośmiu. Współorganizuje liczne akcje społeczne, między innymi kiermasz ciast, „Szlachetną Paczkę”, czy też inicjatywę „Patrz pod nogi”, która łamie stereotypy na temat osób niepełnosprawnych intelektualnie. Gabriela jest aktywna w Stowarzyszeniu „My dla Innych”, brała też udział w projekcie „Marz i działaj”.

Adam Karol Jucha uczy się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku. Jest wolontariuszem Szkolnego Koła Caritas. W ubiegłym roku założył siłownię, którą młodzież wykorzystuje do ćwiczeń i innych wspólnych zajęć. Adam systematycznie służy pomocą podopiecznym Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Droga”. Współpracuje z Fundacją „Pomóż Im”.

Paulina Mierzwińska to uczennica V Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Swoją przygodę z wolontariatem rozpoczęła w szkole podstawowej. Paulina współpracuje z organizacjami pozarządowymi, między innymi Stowarzyszeniem Przyjaciół V Liceum Ogólnokształcącego oraz Fundacją Edukacji i Twórczości, gdzie działa w ramach programu „Starszy Brat, Starsza Siostra”. Paulina współorganizowała kulinarne spotkania młodzieży z podopiecznymi Domu Opieki Społecznej w Białymstoku.

Dominika Wielgat uczy się w Publicznym Gimnazjum Nr 9 w Białymstoku. Dominika chętnie włącza się w akcje na rzecz społeczności szkolnej. Brała udział w Wiosennej Paradzie Młodych i Debacie Samorządów Uczniowskich w ramach Białostockiego Forum Szkół. Od trzech lat uczestniczy w pracach Aktywu Bibliotecznego, gdzie zachęca kolegów i koleżanki do czytania książek. Dominika promuje ideę tolerancji, w swojej szkole przeprowadziła warsztaty dotyczące społeczności czeczeńskiej.

Mateusz Hess to uczeń Publicznego Gimnazjum Nr 9 w Białymstoku. Działa w Młodzieżowym Kole Caritas przy Parafii św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku, w ramach którego w dawnym Hotelu Iga zorganizował bibliotekę oraz prowadzi zajęcia integrujące dla mieszkających tam rodzin. W świetlicy środowiskowej „Stokrotka” pomaga dzieciom w nauce i utrzymuje porządek w salach. Ponadto Mateusz działa na rzecz swojej szkoły, organizując spotkania z ciekawymi osobami.

Artur Paszkiewicz uczy się w III Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku. Udziela się w Fundacji Dr Clown – odwiedzając w szpitalach chore dzieci stara się wnieść radość i uśmiech w ich smutną codzienność. Systematycznie włącza się w działania Fundacji Edukacji i Twórczości, pomagając w organizacji warsztatów promujących wolontariat. Uczestniczy w wielu innych akcjach charytatywnych, m.in. rozwoził paczki świąteczne weteranom AK.

Tomasz Leś uczęszcza do Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, w którym jest członkiem samorządu szkolnego. Bliska jest mu ochrona środowiska, organizuje zbiórki makulatury. Pasję do piłki nożnej Tomasz przeniósł do szkoły, organizując ligę piłki nożnej. Brał udział w wielu akcjach charytatywnych – na przykład „Solidarni z Sandomierzem”. Dzieli się swoimi umiejętnościami technicznymi, pomagając w obsłudze wydarzeń szkolnych i nie tylko.

- w kategorii „Ósemeczki” (10 – 13 lat):

Jakub Dobrzyński uczy się w Prywatnej Szkole Podstawowej Nr 6 w Białymstoku. Jakub działa w Szkolnym Kole Wolontariusza. Pomaga w organizacji wielu akcji charytatywnych: zbiórek żywności i kiermaszów ręcznie wykonanych przedmiotów. Włącza się w pomoc na rzecz psów ze Schroniska dla Zwierząt.

Weronika Lisowska uczęszcza do Prywatnej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Białymstoku. Wolontariuszka uczestniczyła w akcjach fundacji „Dziewczynka z zapałkami”. Wraz z innymi wolontariuszami współorganizowała akcje „Pomóżmy Ewie” i Walentynkowy Kiermasz Ciast.

Kinga Glowacka to uczennica Szkoły Podstawowej Nr 51 w Białymstoku. Uczestniczy w działaniach Szkolnego Koła Caritas, gdzie zaraża swoich kolegów i koleżanki nowymi pomysłami na wsparcie dla potrzebujących. Kinga uczestniczyła w organizacji akcji „Słodka Gwiazdka”, czyli zbiórce słodyczy dla podopiecznych Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Droga”.

Maciej Łukasz Rydzewski uczy się w Szkole Podstawowej nr 44 w Białymstoku. Maciej z wielkim entuzjazmem podejmuje wszelką działalność charytatywną i potrafi włączyć w nią innych wolontariuszy. Wolontariusz bierze udział w wielu akcjach charytatywnych – między innymi „Szlachetna Paczka”.

Maria Gemma Mojsak uczęszcza do Szkoły Podstawowej Nr 16 w Białymstoku. Maria ochoczo włącza się w akcje społeczne, takie jak świąteczne kiermasze czy zbiórki darów. W ramach Szkolnego Koła Wolontariatu współorganizowała obchody „Dnia Wolontariatu”. Podczas wycieczki szlakiem tatarskim służyła pomocą osobom głuchoniewidomym.

Damian Adam Nikiporczyk uczy się w Szkole Podstawowej Nr 44 w Białymstoku. Aktywnie działa w Szkolnym Klubie Wolontariusza, gdzie inicjuje i prowadzi wiele akcji pomocowych. Damian angażuje się w akcje Fundacji „Dziewczynka z zapałkami” i Stowarzyszenia Wiosna.

Wiktoria Sztachelska uczy się w Prywatnej Szkole Podstawowej Nr 6 w Białymstoku. Wiktoria przeprowadza liczne kiermasze na rzecz niepełnosprawnych uczniów Zespołu Szkół Nr 13 w Białymstoku. We współpracy z Caritas Archidiecezji Białostockiej uczestniczyła w akcjach sprzedaży świec i kalendarzy.

Bartłomiej Stasiński to uczeń Prywatnej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Białymstoku. Wolontariusz brał udział i zachęcał innych do włączenia się w akcję „Szlachetna paczka”. W ramach Szkolnego Koła Wolontariusza uczestniczy w charytatywnej sprzedaży świec i kalendarzy. Bartłomiej pełni funkcję gospodarza Szkolnego Koła wolontariusza „klub Ośmiu”. Wolontariusz wygrał plebiscyt „Kulturalny uczeń naszej szkoły”.

Komitet Organizacyjny zdecydował się także przyznać wyróżnienia następującym osobom:

- Zofii Aleksandrze Tucholskiej,
- Agnieszce Tucholskiej,
- Mateuszowi Michalewiczowi,
- Adamowi Banasiukowi,
- Karolowi Krzykale.

Jednogłośną decyzją Komitet zdecydował, iż Białystok w Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” reprezentować będzie Gabriela Kujawa.
Tegoroczna ogólnopolska gala odbędzie się w Białymstoku. Zwycięzcę poznamy już w czerwcu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Gabriela Kujawa w finale konkursu "Ośmiu Wspaniałych" - Białystok Nasze Miasto

Wróć na bialystok.naszemiasto.pl Nasze Miasto