Adam Galas, podlaski biznesmen uczestniczył w zawodach serii X-Bow Battle na torze Slovakiaring.

Adam Galas uczestniczył w zawodach serii X-Bow Battle na torze Slovakiaring. Podlaski biznesmen startował w klasie GT4 samochodem KTM GT4.

Cykl składa się z 6 weekendów po 2 wyścigi w każdym. Pierwsze starty odbyły się w Brnie gdzie zajął 11 i 4 miejsce. Adam Galas z powodu choroby musiał opuścić dwa weekendy w Red Bull Ring i Misano.

ZOBACZ: " title="36. Rajd Podlaski ruszył z Rynku Kościuszki w Białymstoku (zdjęcia, wideo)" rel="external">36. Rajd Podlaski ruszył z Rynku Kościuszki w Białymstoku (zdjęcia, wideo)
W weekend 22-23 lipca zajął natomiast 5. miejsce w czasówce oraz 4. w wyścigu. Zwyciężył austriacki zawodnik Eike Angermayr. Z kolei w sobotę w czasówce był 3, a w wyścigu dojechał 4., tocząc zaciekły bój z niemieckim zawodnikiem Steffenem Faas. W sobotnim wyścigu zwyciężył Reinhard Koffler - austriak.

W zawodach startował także inny polski zawodnik Artur Chwist. Zajął 5 miejsce w piątek, w sobotę niestety nie ukończył wyścigu. Artur Chwist startował w klasie X-Bow Battle Elite.

Adam Galas jest przedsiębiorcą z podlasia, który sam sponsoruje swoją pasję. W poprzednich latach brał udział w klasie X-Bow Battle Elite. Po zaprezentowaniu nowego modelu przez KTM - GT4 przeniósł się do tej elitarnej klasy odnosząc sukcesy w międzynarodowej stawce. Rywalizuje z zespołami o zdecydowanie większym budżecie oraz kierowcami, którzy startują znacznie częściej w innych seriach wyścigowych.

Zobacz też:Skąd ten pomysł. Wiesław Zagon - rajdowiec

Czytaj także

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!